RADA OSIEDLA DRZETOWO-GRABOWO

kliknij w śrokowe zdjęcie

Klub Seniora przy Radzie Osiedla Drzetowo – Grabowo w sobotę 6 października 2012 roku zaprosił przedstawicieli różnych placówek,
instytucji służb i środowisk działających na rzecz mieszkańców naszego Osiedla na Imprezę integracyjną pod hasłem:
„Przy grillu i śpiewie szant porozmawiajmy o Drzetowie – Grabowie”.
Impreza odbyła się w godzinach 9.30 – 14.30 w czasie rejsu na statku „Odra Queen”, który płynął po odrzańskich kanałach i jeziorze Dąbiu wzdłuż nabrzeży Zakładów w Policach. O mijanych właśnie rejonach miasta opowiadał Piotr GONERKO. Goście, rozmawiali o sprawach poważnych, ale też brali udział w licznych konkursach, które jak zwykle brawurowo prowadził Jurek GOŁDA. W prowadzeniu wspólnych śpiewów Jurkowi pomagały Magda, Marta SZELĄGIEWICZ i Eliza KAŁŁAUR. Było też małe, co nieco do zjedzenia. Najbardziej jednak wszystkim smakowała doskonale przyprawiona przez Małgosię SZELĄGIEWICZ i z olbrzymim poświęceniem grillowana przez Sławka ŻOŁNIERKA karkówka. Pogoda tym razem nie dopisała, ale za to atmosfera pod pokładem była wspaniała. Wszyscy się rozśpiewali aż zabrakło podkładów karaoke. Były też tańce. Wszystko to widać na zdjęciach.
Uczestnicy podkreślali jak bardzo przydatne są tego typu spotkania. Często jest tak, że przy rozwiązaniu problemu potrzebna jest współpraca różnych instytucji. Łatwiej o to, gdy wzajemnie się znamy. Poznanie się i nawiązanie kontaktów było głównym celem imprezy. Przy okazji mogliśmy zobaczyć jak urokliwy jest nasz SZCZECIN od strony Odry.
Wszyscy uczestnicy deklarowali chęć uczestniczenia w następnej takiej imprezie.

Henryk SZELĄGIEWICZ