RADA OSIEDLA DRZETOWO-GRABOWO

design by orkiszek                

MENU
DZIAŁALNOŚĆ
WSPÓŁPRACA
ARCHIWUM
- skład 2011-2015

Spotkanie integracyjne - Glinna'09

Spotkanie integracyjne - Glinna'09

Dnia 21.11.2009 nasza Rada Osiedla zorganizowała wyjazd integrujący koła emerytów różnych Rad Osiedla w Szczecinie do Glinnej. W eskapadzie wzięły udział 82 osoby. Uczestnicy jechali w dwóch autokarach. Około godziny 11 przybyli na miejsce.
W pierwszym przewodniczył Pan Henryk Szelągiewicz. Podczas podróży było bardzo wesoło, a śpiewom i żartom nie było końca. Kierowca, Pan Andrzej był zadowolony z ekipy umilającej podróż. Drugiemu autokarowi przewodniczył wiceprzewodniczący Grzegorz Gwiazda.
Integracja w tymże autokarze przebiegała w kulturalny sposób. Około godziny 11 uczestnicy dojechali na miejsce. Seniorzy udali się na godzinny spacer do Ogrodu Dendrologicznego, a organizatorzy zajęli się przygotowywaniem poczęstunku. Mimo opóźnienia przy wyjeździe, wszystko zaczęło się o zaplanowanej porze. Kiełbaski i kotlety z karkówki były już gotowe, gdy uczestnicy przybyli ze spaceru. Kiedy goście zajadali się specjałami, młodzież podtrzymywała biesiadną atmosferę śpiewając góralskie piosenki.
Obowiązkiem każdego przedstawiciela Rady Osiedla było przedstawienie planu pracy, działań oraz tego, jak spędzają czas na swoich zebraniach. Usłyszeliśmy wiele ciekawych koncepcji na temat spędzenia wspólnego czasu, np. codzienny, poranny nording, hafty krzyżykowe, gra w szachy itp. Bardzo zaskoczyli nas seniorzy z Rady Osiedla Zawadzkiego - Klonowica. Do swojej prezentacji dołączyli piosenkę własnego autorstwa."My Osiedlowcy - 2009"

Osiedlowcy, co wciąż walczą z Radą Miasta,
Osiedlowcy znają cały świat,
Wyjeżdżają raz do roku,
Aby miło spędzić czas.
Bo osiedla to jedna wielka rodzina,
Integrować bardzo lubi się,
Humory nam dopisują,
Więc co roku bawmy się.
Dziś tu w Glinnej Osiedlowcy się zjeżdżają,
Co minęło przy ognisku wspominają,
A co będzie też planują,
Ideę osiedli promując.
Będzie prościej, będzie jaśniej na osiedlu,
Całą radość damy, damy Wam,
Będzie prościej będzie lepiej,
Gdy zaśpiewa każdy z Was.


Zebrani byli pod ogromnym wrażeniem ich pomysłowości.
Wszyscy, niezależnie od wieku, bardzo dużo ze sobą rozmawiali i wspólnie się bawili. Czas mijał nieubłaganie. Cztery godziny zaplanowanego spotkania upłynęło jak jedna chwila. O godzinie 14.30 wszyscy pożegnali się ze smutkiem, żalem - i nadzieją rychłego zobaczenia się.
Seniorzy byli bardzo zadowoleni z tego wyjazdu. Podczas biesiadowania w Glinnej mieli okazję poznać nowych ludzi, miło spędzić czas na śpiewie i tańcu oraz podzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniami z działalności przy Radach Osiedlowych.