RADA OSIEDLA DRZETOWO-GRABOWO

11 LISTOPADA ŚPIEWAMY POLSKIE PIEŚNI PATRIOTYCZNE 2013 zobacz
W dniu 11 listopada 2013 roku podobnie jak w roku ubiegłym zaprosiliśmy mieszkańców do Parku im. Stanisława Nadratowskiego. O godzinie 18:00 zawyła syrena obwieszczając, że rozpoczynamy spotkanie „Śpiewamy polskie pieśni patriotyczne”. Tym razem było nas więcej niż w roku ubiegłym. Przygotowaliśmy około 250 miejsc siedzących a wiele osób i tak stało. 400 kotylionów, przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 pod kierunkiem Pani Małgorzaty ŁUKASIK i tyle samo śpiewników rozeszło się błyskawicznie.

Po krótkim przywitaniu gości i przedstawieniu organizatorów spotkanie rozpoczął Pan Michał KONIARSKI wykonaniem Hejnału Miasta Szczecin. Tegoroczne spotkanie w sposób szczególny poświęciliśmy Powstaniu Styczniowemu. W czasie około dwóch i pół godziny zaśpiewaliśmy w całości 25 polskich pieśni i piosenek patriotycznych. Do samego końca wszyscy aktywnie uczestniczyli w śpiewie. Na wielu twarzach uczestników spotkania malowało się wzruszenie, a nawet pojawiały się łzy. Ciężar prowadzenia spotkania przejęły Panie Jolanta GOŁDA i Agnieszka KARDZIEJONEK oraz Ksiądz Zbigniew REGUCKI i Pan Dominik GÓRSKI. Wspólny śpiew ułatwiali nam liczne grono muzyków i wokalistów.

Umiejętnie dobrane akcenty dekoracyjne, strzelające płomienie ogniska, parkowe otoczenie i oświetlenie, które wydobywało z cienia elementy scenografii w tym górującego nad wszystkim Orła Białego tworzyło podniosłą atmosferę spotkania. Zawdzięczamy to Państwu Annie i Władysławowi GOŁDOM, Panu Mariuszowi WRZESIŃSKIEMU oraz studentom z Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego przy kościele pod wezwaniem Serca Jezusowego. Członkowie Domowego Kościoła z parafii św. Stanisława Kostki przygotowali jak zwykle gorącą kawę i herbatę. Nad całością przy komputerach czuwał cały czas główny organizator i pomysłodawca tej formuły spotkania Pan Jerzy GOŁDA.

Wypada też podziękować Księdzu Mariuszowi KOLUCZKOWI za pomoc przy organizacji i przygotowanie kościoła do przyjęcia uczestników spotkania w razie pogody która uniemożliwiałaby przeprowadzenie go w plenerze. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 11 Alicji ŚLIWIŃSKIEJ za pomoc w przy organizacji spotkania i umożliwienie przygotowania dzieci do włączenia się w śpiewanie. Panu Jerzemu JAGODZIŃSKIEMU za przygotowanie dzieci i prowadzenie chóru SP 11 w czasie spotkania. Szczecińskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego za umożliwienie skorzystania z prądu. I wielu innym niewymienionym osobą i instytucja bez których przygotowanie całości było by niemożliwe.

Wszystkim zarówno tym którzy pomogli nam przygotować spotkania jak i licznie przybyłym uczestnikom serdecznie dziękujemy.W imieniu Rady Osiedla
Henryk SZELĄGIEWICZ
Przewodniczący Rady Osiedla


W załączeniu felieton jednego z uczestników spotkania Pana Adama SZEWCZYKA. zobacz